W poszukiwaniu idealnego brokera finansowego

Istnieją setki pożyczkodawców w Polsce i tak samo istnieje również duża liczba pośredników kredytowych w całym kraju, która mogłaby pomóc zrozumieć sens wszystkich różnych produktów kredytowych dostępnych na rynku. Dobrym sposobem na zrozumienie tego, co właściwie robi broker kredytowy to po prostu pomyśleć o firmach pożyczkowych jak o bydle i o pośrednikach kredytowych jak kowbojach – choć można znaleźć kredytodawców w ich środowisku naturalnym, jest to znacznie prostsze mieć brokera który trzyma je ranczo, dzięki czemu można zobaczyć je wszystkie naraz. Porozmawiaj z jednym kredytodawcą a dostaniesz małą liczbę opcji kredytowych świadczonych przez jedną firmę, pójdź do jednego maklera i może skończyć się na dziesiątkach, jeśli nie setkach opcji dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb.

W czym zatem problem?

Niestety, jest też problem w odniesieniu do pośredników kredytowych – jak to ma miejsce w każdej dziedzinie biznesu – chodzi to, że wśród wszystkich firm wysokiej jakości dążących do świadczenia usługi na wysokim poziomie w miarę możliwości, jest więcej niż kilka firm które psują wizerunek całej branży oferując gorsze opcje kredytowe. Co gorsza, szybki rozwój internetu sprawił, że ??jest to tendencja, która ma się bardzo dobrze w ostatnich latach – te firmy pojawiają się w wyszukiwarkach obiecując góry złota, ale ostatecznie pozostawiają klientom dziurę w ich własnej kieszeni, tylko dlatego, że nie przeczytali wszystkiego co było napisane drobnym drukiem (lub, co gorsza ponieważ zostało to napisany w mylący sposób).

Nic więc dziwnego, że znalezienie renomowanego brokera kredytowego jest absolutnie niezbędne, jeśli chcemy, aby nie tylko znaleźć najlepszy kredyt dla siebie, ale również zapobiegać sytuacji, w której możemy zostać ostatecznie oszukani. Część znalezieniem takiego zależy od dobrego staroświeckiego zdrowego rozsądku – na przykład, jeśli na stronie internetowej maklerskiej pożyczki wygląda na to, że została ona stworzona w dziesięć minut przez kilka przeszkolonych małp, jesteś prawdopodobnie w złym miejscu. Jest też kwestia przejrzystości wszelkich opłat i innych opłat, które pośrednik może na ciebie nakładać. Powinny one być wymienione gdzieś na stronie maklerskiej, często w sekcji zatytułowanej Warunki, chociaż dokładna kwota może nie być dostępna, dopóki nie otrzyma się oferty – to opłata może być uzależniona od wielkości kredytu i odsetek. W każdym przypadku jednak, zasada jest oczywista: nie ma wzmianki o opłatach (lub informacja, że nie ma opłaty) oznacza prawdopodobnie, że najlepiej unikać tego brokera całkowicie.

Oprócz oczywistych rzeczy, znalezienie wiarygodnego brokera zajmuje trochę czasu. Nigdy nie rozmawiaj z maklerem, który żąda pieniędzy z góry, zanim zrobi jakąkolwiek pracę dla ciebie, ponieważ nie nie ma gwarancji, że dzięki niemu znajdziesz kredyt, który jest odpowiedni do danej sytuacji! Sprawdzaj tę informację poprzez bezpośrednią rozmowę z maklerem, ale nie pozwól mu na takie roszczenia – to ty jesteś klientem!

Warto również znaleźć pośrednika, który ma kontakt z dużą ilością kredytodawców w całym kraju, ponieważ jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że będziesz miał do wyboru naprawdę wiele opcji kredytowych. Problem z niektórymi brokerami jest taki, że czasem kierują Cię na kredytodawcę, który obiecał im kawałek tortu za takie polecenie. W końcu jednak, trzeba zrobić rozeznanie, co inni ludzie myślą na temat brokerów, jakich bierzesz pod uwagę. Fora internetowe są idealnym miejscem na ukształtowanie swojego myślenie na temat danego brokera.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.