Konta młodzieżowe

Osiem wskazówek dla szukających kredytu samochodowego

O tak! W końcu znalazłeś idealny samochód … ale będziesz musiał wziąć pożyczkę, żeby za niego zapłacić. Spraw, aby ten ekscytujący zakup był inteligentny i łatwy, kierując się listą najważniejszych rzeczy do rozważenia przed wyborem kredytu i pożyczkodawcy.

W każdym rodzaju pożyczki Twoja ocena kredytowa i historia będą miały ogromny wpływ na decyzję kredytodawcy o udzieleniu pożyczki. Im wyższy wynik kredytowy, tym lepiej. Pokaże ona pożyczkodawcom, że jesteś odpowiedzialnym konsumentem i spłacasz swoje długi.

Najprawdopodobniej zostaniesz nagrodzony niższym oprocentowaniem, dzięki czemu miesięczne płatności będą niższe i szybciej spłacisz samochód. Niektórzy pożyczkodawcy będą pożyczać osobom o niskich wynikach kredytowych, ale za dużo wyższą stopę procentową i dłuższy okres płacenia, więc ostatecznie konsument będzie płacić więcej za pojazd.

Za każdym razem, gdy pożyczkodawca lub bank przeprowadzi kontrolę kredytową, w rzeczywistości wchodzi ona w wynik punktowy w negatywny sposób. To trochę niesprawiedliwe, ponieważ pożyczkodawca musi uruchomić kredyt, zanim zdecyduje się udzielić pożyczki.

Najlepszym sposobem na zrobienie tego bez uszkodzenia wyniku jest najpierw zbadanie opcji. Istnieje wiele witryn, które oferują bezpłatny raport punktacji kredytowej. Znając swój wynik, a następnie stosując się do pożyczkodawcy, który może zapewnić ci najlepszą pożyczkę, utrzymasz swój wynik właśnie tam, gdzie ciężko pracowałeś na to, aby go zdobyć.

Tak jak kupujesz samochód, który chcesz i najlepszą cenę, jaką masz zamiar mieć – rozejrzyj się za pożyczką. Większość dealerów oferuje finansowanie, ale prawdopodobnie nie jest to w twoim najlepszym interesie. Skontaktuj się z lokalnym bankiem lub instytucją finansową, która może zaoferować niskie oprocentowanie i pożyczki, które pasują do Twojego budżetu i mogą przyspieszyć twój zakup.

Zakup pojazdu za pomocą karty kredytowej może być lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli pożyczasz mniejszą kwotę. Karty kredytowe mogą mieć niskie oprocentowanie lub okresy bezodsetkowe, które mogą zaoszczędzić pieniądze, o ile spłacisz pożyczkę na czas.

Zobacz także:  Kredyt samochodowy – wady i zalety

Po zatwierdzeniu sprawdź, czy twoja pożyczka jest zabezpieczona lub niezabezpieczona. Pożyczkę można zabezpieczyć na aktywach, takich jak samochód, a jeśli nie zapłacisz, mogą odebrać samochód. Zawsze czytaj wszystko co jest napisane drobnym drukiem przed podpisaniem linii przerywanej.

Wiele miejsc zareklamuje nisko oprocentowane płatności na szybach samochodów i w budynkach dealerskich. Jeśli uzyskasz zgodę na pożyczkę, nie zakładaj, że otrzymujesz cenę kredytu, którą reklamują. Każda stawka może być różna dla poszczególnych osób i mogą się zmieniać codziennie. Zapytaj przed zakupem.

Jeśli masz kilka pożyczek (dom, samochód, karty kredytowe), sprawdź, czy istnieje opcja ich konsolidacji w jedną pożyczkę. Łatwiej jest dokonać jednej płatności w jednym miejscu i może pomóc to zaoszczędzić pieniądze w zależności od tego, jaką stopę procentową można uzyskać przy większej kwocie pożyczki. Sprawdź opcje kredytu i finansowania w celu konsolidacji.

Jeśli będziesz miał trochę pieniędzy i chcesz wcześniej spłacić kredyt samochodowy, sprawdź, czy nie ma żadnych kar za spłatę całkowitej kwoty, zanim twoja pożyczka wygaśnie.

Te wskazówki powinny Ci pomóc w znalezieniu najlepszego kredytu.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.