Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy i jego ważne aspekty

Zdobycie kredytu gotówkowego wiąże się zwykle z pewnymi warunkami, ale jednocześnie banki starają się w coraz większej liczbie przypadków uszczuplić formalności do minimum, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty na mniejsze kwoty. Oprócz spełnienia niezbędnych formalności trzeba jeszcze przed podjęciem decyzji zastanowić się nad swoimi możliwościami co do spłaty, a następnie wybrać najkorzystniejszą ofertę spośród wielu. W pierwszym etapie z pewnością pomogą internetowe rankingi kredytów, które są na bieżąco uaktualniane. Ostateczna decyzje jednak trzeba podjąć samemu.

Czym się kierować przy wyborze?

Decydując się na wzięcie kredytu oraz wiedząc jaka konkretnie kwotę chce się pożyczyć należy najpierw zwrócić uwagę na koszty konkretnej oferty. Te będą oczywiście w pierwszym rzędzie zależeć od wysokości oprocentowania. Te wynosi zaś od kliku do kilkunastu procent. Na wysokość oprocentowania wpływ mogą mieć różne czynniki, takie, jak wysokość kwoty kredytu, ustalona przez bank marża, czy też bardzo istotna wysokość stóp procentowych. Zmiany tych ostatnich mogą powodować również zmiany kosztów kredytu, chyba, ze wybierze się opcję oprocentowania stałego. Oprócz oprocentowania znaczenie, choć znacznie mniejsze jeśli chodzi o koszty kredytu może mieć również opłata prowizyjna, również wynosząca około kilku procent. Jest to jednak opłata jednorazowa i nie zawsze jest też stosowana przez bank. Same koszty to jednak nie wszystko, co może wpływać na atrakcyjność kredytu z naszego punktu widzenia. Z pewnością zwracamy również uwagę na to, jak długo trzeba będzie spłacać kredyt oraz jaka będzie wysokość rat, czyli inaczej mówiąc jak bardzo obciążony będzie nasz miesięczny budżet podczas spłaty kredytu. Ten aspekt zależy głównie od indywidualnych preferencji kredytobiorcy. 

Co trzeba załatwić?

Choć w coraz większej liczbie przypadków formalności są minimalizowane, a nawet istnieje możliwość ich załatwienia online, tom pewne z nich muszą zostać spełnione. Chodzi tu o tzw. zdolność kredytową, na którą wpływ mają nasze dochody, poręczenia, czy zabezpieczenia kredytu oraz kwestia naszego wywiązywania się ze spłaty zobowiązań w przeszłości, czyli nasza historia kredytowa, którą w zasadzie weryfikuje sam bank na podstawie danych z Biura Informacji Kredytowej.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy powinien być przemyślaną decyzją.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.