Thursday, June 21, 2018

Dlaczego warto udać się do doradcy finansowego?

Kupowanie pierwszego domu może być przerażające i zastraszające, szczególnie gdy trzeba zacząć myśleć o finansach i uzyskiwaniu pożyczki. Certyfikowany doradca hipoteczny jednak zawsze oferuje pomocne porady dotyczące ubiegania się o pożyczkę i na co zwrócić uwagę przy rozważaniu opcji kredytu hipotecznego.

Pierwsze kroki

Kiedy rezerwujesz spotkanie z doradcą - ważne jest, aby znać swoje bezpośrednie i długoterminowe cele.

Generalnie doradca zwykle pyta, ile chcesz wydać każdego miesiąca na wydatki mieszkaniowe i na ile możesz sobie pozwolić. Wiele osób kwalifikuje się do dużo więcej niż tego, co jest realistyczne w ich przystępnym, codziennym życiu. Znalezienie tej liczby jest najważniejszą częścią. Są podatki i ubezpieczenie. Dobry doradca zawsze dogłębnie poznaje swoich klientów, więc zadaję pytania o ich życie rodzinne – gdyż to pozwala mu lepiej zrozumieć ich świat. Kiedy zrozumie jakie mają – masz życie, może zgadnąć, dokąd zmierzasz, by wybrać opcję pożyczki dla ciebie.

Rodzaje pożyczek

Są takie pożyczki, gdzie kredytobiorcy kwalifikują się z niższymi wynikami kredytowymi i obniżają dochody, nawet o trzy i pół procenta. Z tych powodów pożyczki te są doskonałym wyborem dla osób, które po raz pierwszy kupują.

Istnieją standardowe kredyty konwencjonalne, do których przyzwyczajeni są nasi rodzice, ale dla milenialsów nie jest to zwykle realistyczne, ponieważ większość z nas nie pozostaje w jednym miejscu przez 30 lat. Istnieje jednak hipoteka regulowana lub hybrydowa, która jest ustalana na określoną liczbę lat, a następnie staje się regulowana. Wszyscy obawiają się słowa “regulowane”, zwłaszcza w przypadku fluktuacji gospodarki. Badania przemysłowe sugerują, że przeciętnie właściciele domów nie przekraczają siedmiu lat bez refinansowania lub sprzedaży domu, aby się przenieść. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę tego rodzaju, gdzie twój procent kredytu jest ustalony na pięć lub siedem lat i staje się regulowany w ramach pewnych limitów rynkowych, ustawiasz się na bardziej realistyczny scenariusz i możesz uzyskać lepsze opcje oprocentowania, niż postawienie się w 30-letnim stałym długu. Przeniesienie kredytu lub refinansowanie przed upływem 30 lat jest dziś bardzo prawdopodobne dla większości ludzi.

Warto też wspomnieć o kredytach samochodowych, które w obecnych czasach są bardzo popularnym produktem bankowym pozwalającym na zakupy zarówno nowych jak i używanych pojazdów - więcej o takich ofertach znajdziesz na https://www.17bankow.com/kredyty-samochodowe.